T-Team

Füves-vizes blog ez. Forró vizes, fekete füves, vagy meleg vizes, zöld füves, esetleg jeges, gyümölcsös, mézes, tejes, édes vagy kemény és keserű. Teázós. Univpécses.

Partnereink

 Photobucket

 Photobucket

 Photobucket

 Photobucket

Utolsó kommentek

  • L. J. Wesley: Ha valakinek bio zöldtea kéne: biokedvenc.hu/zold-es-immun-teak (2011.01.30. 21:28) Zöld tea teszt
  • PerverzBabi: Nem illik abbahagyni a blogolást! :( (2010.09.14. 14:35) Lady Grey
  • he: És igen! A debreceni Kuding Cha is szuper... és keserű :) (2010.05.23. 16:56) Yeehaw!
  • MsTea: Érdekes, hogy milyen más élményt adott nekem ez a könyv - ez indított el a teáról való írogatás út... (2010.05.11. 21:47) Faludy teája, könyvnemajánlóval
  • G. Viktor: Azért hasznosak ezek a vaktesztek, mert itt tényleg az ízen kívül másra nem tudsz hagyatkozni. :) ... (2010.04.27. 07:30) Zöld tea teszt
  • Utolsó 20

2010.05.18. 10:00 T-team

Szakura

 

 
Van kedved andalogni tavasszal, egy virágokkal övezett parkban, mikor még minden friss és üde? Van kedved az éledező növényekhez, ahogy rügyet bontanak? Szereted a cseresz - nyét? Az illatát, a színét, az ízét? Mit szólnál ötezer ilyen fához? Ötezer lágy-rózsaszínbe borult, illatos cseresznyefához? Tetszene egy utazás Szakura no Szato-ba, ahol ezek a fák tenyésznek, és egész Japán a csodájára jár minden tavasszal?
 
 
 
A cseresznye rendkívül fontos a keleti nép életében. Nemzeti büszkeségük jelképe, az élet rövidségének szimbóluma. Hatalmas zarándokutak indulnak meg ilyenkor az országban, hogy a virágok illatától megrészegült polgárok megcsodálhassák a természet ezen remekművét. A meteorológiai szolgálat pontosan közvetíti délről északra haladva, hogy mikor, hol nyíltak ki a fák a legjobban, így biztosan senki sem marad le az ünnepségről.
A japán cseresznye tea is pont ilyen. Illatozó, rózsaszín, puha lombokat idéző ital, aminek a minőségi sencha alapja miatt szinte neon zöld színe van forrázás után. Mikor a szánkba vesszük, felkúszik az orrüregünkbe, befészkeli magát az ízlelőbimbóinkba és virágot bont. Hosszan tartó íz és élmény ez a tea. A keverékbe némi szederlevél is került, ám nem mondhatnám, hogy igazán sokat számítana, inkább még jobban kiélezi a cseresznye zamatos ízét.
A Japán cseresznye sikere azonban nem osztatlan. Igaz, ami igaz, pont az a hátránya, ami az előnye is. Mégpedig az illat, ami szinte parfümként fed el mindent. Érdemes gyorsan aromazáró fémdobozba tenni, mert különben rövid időn belül a konyhapolcunk cseresznyében fog fürödni. Pontosan olyan, mint Szakura no Szato, a japánok Cseresznyefalvája. Intenzív és lehengerlő. És ünnepi, mint egy, a Hanamira felvett kimono.
 
Demmers - Japán Cseresznye
 
Göbölös Viktor

Szólj hozzá!

Címkék: ismertető zöld tea


A bejegyzés trackback címe:

https://teablog.blog.hu/api/trackback/id/tr792008676

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása